Na Prvenstvu Srbije na ergometrima za 2016. godinu učestvovalo je preko 230 takmičara iz 19 klubova iz Srbije, dok su ove godine po prvi put na nacionalnom prvenstvu Srbije učestvovali i takmičari iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Veslana je po jedna trka u svakoj disciplini, a takmičari su u konačnom plasmanu rangirani na osnovu ostvarenog vremena u pojedinačnoj trci.

Ukupni pobednik Prvenstva Srbije je KKK Zabrežje iz Zabrežja sa osvojenim 201 bodom, ispred KK Vojvodine iz Novog Sada sa 151 i KKK BSK iz Borče koji je osvojio ukupno 108 bodova.

Konačan plasman klubova po starosnim kategorijama:

pioniri

1. KKK Zabrežje 107

2. KKK BSK 54

3. KKK Begej 45

kadeti

1. KK Vojvodina 55

2. KKK Zabrežje 42

3. KKK Begej 35

juniori

1. KKK Pančevo 42

2. NK Beograd 41

3. KKK Tisin cvet 37

seniori:

1. KK Vojvodina 53

2. KKK Zmaj 47

3. KSV 32

Rezultati u pojedinačnoj konkurenciji po starosnim kategorijama:

500 m

pionirke

1. Biljana Vukov (KKK Begej)

2. Tijana Jovičić (KKK Zorka)

3. Ana Mirkov (KKK Liman)

kadetkinje

1. Monika Pleša (KKK Olimpik, Slavonski Brod)

2. Eva Barta (KKK Tisin cvet)

3. Rita Siveri (KKK Bratstvo)

juniorke

1. Biljana Relić (KKK Pančevo)

2. Nađa Golubov (KKK Zemun)

3. Abigel Fenjveši (KKK Tisin cvet)

seniorke

1. Dragana Vukov (KSV)

2. Milica Petrović (KKK Zmaj)

3. Biljana Vasčić (KSV)

200 m

pionirke

1. Biljana Vukov (KKK Begej)

2. Anastasija Milošević (KKK Zabrežje)

3. Jelena Filimonović (KKK Zabrežje)

kadetkinje

1. Eva Barta (KKK Tisin cvet)

Monika Pleša (KKK Olimpik, Slavonski Brod)

2. Rita Siveri (KKK Bratstvo)

3. Marija Ljubobratović (KKK Pančevo)

juniorke

1. Biljana Relić (KKK Pančevo)

2. Abigel Fenjveši (KKK Tisin cvet)

3. Nađa Golubov (KKK Zemun)

seniorke

1. Nikoleta Džombeta (KK Liman)

2. Bojana Vasčić (KSV)

3. Dragana Vukov (KSV)

pioniri

1. Lazar Đurić (KKK Zabrežje)

2. Milan Zvekić (KKK Begej)

3. Kristijan Ladanji (KKK Bratstvo)

kadeti

1. Aleksa Levnjajić (KKK Pančevo)

2. Orban Vilmoš (KKK Begej)

3. Luka Alavanja (KK Vojvodina)

juniori

1. Dušan Ivković (NK Beograd)

2. Balaš Kečkeš (KKK Tisin cvet)

3. Boris Antić (KKK Zemun)

seniori

1. Stefan Šaponjić (KKK Zemun)

2. Aleksandar Jevtić (KKK Zabrežje)

3. Marko Džigurski (KK Vojvodina)

1000 m

pioniri

1. Lazar Đurić (KKK Zabrežje)

2. Kristijan Ladanji (KKK Bratstvo)

3. Milan Zvekić (KKK Begej)

kadeti

1. Vilmoš Orban (KKK Begej)

2. Aleksa Levnjajić (KKK Pančevo)

3. Dimitrije Novaković (KK Vojvodina)

juniori

1. Boris Antić (KKK Zemun)

2. Vago Sabolč (KKK Bratstvo)

3. Danilo Živković (KKK Navigator)

seniori

1. Stefan Šaponjić (KKK Zemun)

2. Aleksandar Anđelković (KKK Zemun)

3. Kristijan Palfi (KKK Bratstvo)

veterani

1. Srđan Stević (KKK Zemun)

2. Radomir Petrović (KKK Zemun)

3. Petar Tatar (KK Vojvodina)

4. Marko Borišev (KK Vojvodina)

kanu 200m

pioniri

1. Petar Beronja (KKK BSK Borča)

2. Nemanja Krsmanović (KKK Zabrežje)

3. Dušan Dimitrijević (KKK Zabrežje)

kadeti

1. Milan Rajković (KKK Zmaj)

2. Dupan Milošević (KKK Zabrežje)

3. Mihovil Janković (KKK Olimpik, Slavonski Brod)

juniori

1. Dupan Ivković (NK Beograd)

2. Predrag Beronja (KKK Zabrežje)

3. Marin Alfredi (KKK Olimpik, Slavonski Brod)

seniori

1. Vladimir Ristić (KKK BSK Borča)

2. Nikola Pejić (KKK Zmaj)

3. Nemanja Milojković (KKK Zabrežje)

seniorke

1. Nikolina Milić (KKK Marina – Progar)

2. Tamara Zivlak (NK Beograd)

3. Anđela Stanić (NK Beograd)

kanu 1000m

pioniri

1. Petar Beronja (KKK BSK Borča)

2. Nemanja Krsmanović (KKK Zabrežje)

3. Dušan Dimitrijević (KKK Zabrežje)

kadeti

1. Dušan Milošević (KKK Zabrežje)

2. Milan Rajković (KKK Zmaj)

3. Mihovil Janković (KKK Olimpik, Slavonski Brod)

juniori

1. Predrag Beronja (KKK Zabrežje)

2. Predrag Petrović (KKK BSK Borča)

3. Đorđe Savković (NK Beograd)

seniori

1.Vladimir Ristić (KKK BSK Borča)

2. Ilija Šurbatović (KKK Zmaj)

3. Nikola Pejić (KKK Zmaj)

seniorke

1. Nikolina Milić (KKK Marina – Progar)

2. Tamara Zivlak (NK Beograd)

Prvenstvo Srbije na kajakaškim i kanu ergometrima za 2016. godinu, Kajakaški savez Srbije organizovao je u saradnji sa KK „Vojvodina“ i firmom WEBA SPORT iz Novog Sada.