Srpski kajakaši na šampionatu Evrope u Plovdivu osvojili su prvu medalju na ovogodišnjem takmičenju.

Srebro

Olimpijski vicešampioni u kajaku dvosedu na 1000 metara, Marko Tomićević i Milenko Zorić, ponovili su uspeh iz Rija i na šampionatu Evrope u Plovdivu osvojili srebrnu medalju. Marko i Bata su u finalu trku izveslali za 3 minuta i 13.780 sekundi.

Prvo mesto osvojili su Maks Hof i Markus Gros iz Nemačke (03:12.724), dok je bronza pripala Špancima Fransisku Kubelosu i Injigu Penji (03:14.056).

Tomićević i Zorić su tako praktično ponovili uspeh sa prošlogodišnjeg šampionata Starog kontinenta. Naime, srpski dvosed je u Moskvi osvojio bronzanu medalju, ali je kasnije posada Mađarske koja zauzela drugo mesto, bila pozitivna na anti-doping testu. Još uvek se čeka odluka Evropske kajakaške asocijacije u vezi sa predajom srebrne medalje Tomićeviću i Zoriću.

Četverci

Ženska posada četverca na 500 metara, u sastavu Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč i Olivera Moldovan zauzela je 4. mesto u finalu prvenstva Evrope. Naše devojke su kroz cilj prošle za 1 minut i 32.532 sekunde.

Zlatnu medalju osvojila je posada Mađarske (01:30.724), dok je srebro pripalo Poljakinjama (01:31.596). Bronzom su se okitile Ukrajinke (01:31.624).

Muški četverac na istoj deonici u kojem su nastupili Nebojša Grujić, Marko Novaković, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov finalnu trku završio je na 9. mestu, pošto je deonicu izveslao za 1 minut i 20.304 sekunde.

Zlatnu medalju osvojili su Mađari (01:18.556), srebro Slovaci (01:18.640), dok je bronza pripala posadi Belorusije (01:19.112).

Parakajak

U prepodnevnom delu programa nastupili su i srpski predstavnici u parakajaku.

Vuk Radovanović je u disciplini KL2 obezbedio mesto u brobi za medalje, pošto je svoju kvalifikacionu trku završio na trećem mestu. Finale KL2 vesla se u nedelju od 07:55 po srednjeevropskom vremenu.

Arsen Arsenović plasirao se u polufinale u disciplini KL3, pošto je u kvalifikacijama zauzeo 4. mesto, a iz njegove trke samo pobednik je mogao da direktno prođe u finale. Arsen polufinale vesla od 14:50 po srednjeevropskom vremenu.