Srpska reprezentacija u spustu sa šampionata Evrope u Skoplju vratila se bez odličja.

Prvog dana takmičenja u centru Skoplja na reci Vardar, održana je trka u klasiku. U K1 u muškoj konkurenciji nastupila su četvorica srpskih predstavnika. Najbolje plasiran je bio Marko Marjanović koji je stazu izvezao za 12 minuta i 08.07 sekundi, što je bilo dovoljno za 21. mesto. Sreten Biljić je trku završio na 24. mestu (12:18.64), Ognjen Dimitrijević je kroz cilj prošao kao 29. (12:58.05), dok je Marko Jović imao 32. vreme (13:34.44).

Titula prvaka Evrope pripala je Niku Paufleru iz Nemačke (11:18.54), dok je srebro osvojio Slovenac Simon Oven (11:22.34), dok je bronza pripala Polu Žanu iz Francuske (11:27.59).

U ženskom C1 Olja Lazarević trku je završila na 13. mestu u vremenu 15 minuta 44.51 sekund, dok je Milica Kostov kroz cilj prošla u vremenu 16:21.01, što je bilo dovoljno za 14. mesto.

Zlato je osvojila Sabine Ajhenberger iz Švajcarske (14:07.27), srebro je pripalo Ćećiliji Panato iz Italije (14:08.85), dok se bronzom okitila Karolina Paloudova (14:17.03).

U konkurenciji C2 Milica Kostov i Kristina Petrović zauzele su 7. mesto (15:30.70). Prva dva mesta pripala su Italijankama: titulu su osvojile Aliće i Ćećilija Panato (14:16.31), dok je srebro pripalo Matildi Rozi i Marleni Rićardi (14:22.27). Bronzu su osvojile Francuskinje Cindi Kout i Manon Duran (14:32.39).

U muškoj konkurenciji Pavle Zdravković i Ognjen Dimitrijević zauzeli su 12. mesto (14:12.08). Titulu šampiona osvojili su Česi Suhanek i Rolenc (12:40.94), srebro je pripalo nemačkoj posadi Hajlinger-Normen (12:45.99), a bronza Francuzima Stantamarija-Dazer (12:46.25).

U timskoj trci u klasiku u K1 srpska kombinacija Biljić – Marjanović – Dimitrijević zauzela je 7. mesto sa ukupnim vremenom od 12 minuta 50.93 sekunde. Zlato je pripalo Slovencima Znidarčić-Oven-Urankar (11:25.67), srebrom su se okitili Nemci Paufler – Hartštajn – Hajlinger (11:26.21), dok su bronzu osvojili Francuzi Graton – Gajone – Žan (11:34.95).

U konkurenciji dama, srpska kombinacija Kostov – Petrović – Lazarević nije završila trku.

Goran Jovanović u muškoj konkurenciji u C1 nije startovao. Ni srpski predstavnici u timskoj trci u C2 nisu startovali.

Drugog dana evropskog prvenstva veslana je trka u spintu na reci Treska u kanjonu Matka.

Milica Kostov u C1 zauzela je 10. mesto u vremenu 57 sekundi i 3 desetinke. Prva dva mesta zauzele su italijanske takmičarke: zlato je osvojila Marlene Rićardi (51.90), srebro je pripalo Ćečiliji Panato (52.27), dok je bronzu osvojila Francuskinja Cindi Kout (52.58).

U C2 u konkurenciji dama, Milica Kostov i Kristina Petrović trku su završile na 7. mestu u vremenu 57.97 sekundi. Zlato je pripalo italijanskoj posadi Aliće i Ćećilija Panato (50.76). Srebro su osvojile Francuskinje Kout i Duran (51.14), dok su se bronzom okitile Italijanke Roza i Rićardi (52.35).