Kajakaški tim Srbije na 2. Svetskom kupu u Segedinu nastupiće sa dvadesetjednim takmičarom: dvanaest u muškoj i sedam u konkurenciji dama, i dvojicom takmičara u konkurenciji parakajakaša, koji će se takmičiti u petnaest disciplina.

Takmičenje u Segedinu prvi počinju naši parakajakaši koji će se na startu naći u četvrtak poslepodne. U petak u prepodnevnom programu u kvalifikacijama će se nadmetati osmoro naših predstavnika, dok će u poslepodnevnom programu na start u kvalifikacijama izaći sedmoro srpskih takmičara.

U poslepodnevnom programu u subotu srpske posade u četvercima na 500 metara u obe konkurencije će se takmičiti u kvalifikacijama, dok će u nedelju poslepodne u kvalifikacijama startovati srpska mešovita štafeta u kajaku jednosedu na 3000 metara.

Svetski kup u Segedinu ujedno je i drugo izborno takmičenje za sastav seniorske reprezentacije na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu koje se sredinom jula održava u Bugarskoj.

 

Spisak takmičara po disciplinama:

muškarci

K1-200                Marko Dragosavljević

K1-200                Marko Novaković

K4-500                Nebojša Grujić / Simo Boltić / Stefan Vekić / Vladimir Torubarov

K1-1000              Dragan Hančovski

K2-1000             Marko Tomićević / Milenko Zorić

K2-1000            Ervin Holpert / Dejan Pajić

 

žene

K1-200                Milica Starović

K1-200                Nikolina Moldovan

C1-200                Nikolina Milić

K1-500               Milica Starović

K1-500              Nikolina Moldovan

C1-500               Nikolina Milić

K2-500              Biljana Relić / Marija Dostanić

K4-500             Nikolina Moldovan / Milica Starović / Kristina Bedeč / Olivera Moldovan

 

Štafeta mešovito 3000m

K1x2-3000 relay mix       Kristina Bedeč / Ervin Holpert

 

Rezerva: Bojan Milinković

 

Parakajak

KL2                       Vuk Radovanović
KL3                       Arsen Arsenović

 

Podrobnije informacije o 2. Svetskom kupu u Segedinu možete pronaći ovde.

Startne liste za 2. Svetski kup u Segedinu možete pronaći ovde.

 

Satnica takmičenja srpskih predstavnika u kvalifikacijama:

 

Četvrtak, 25. maj

14:40 KL2 Vuk Radovanović (1/3 finale; 4/7 polufinale; najbolji 3. polufinale)

14:50 KL3 Arsen Arsenović (1/3 finale; 4/7 polufinale; najbolji 3. polufinale)

 

Petak, 26. maj

08:18 K1-1000 Dragan Hančovski (1/6 polufinale)

09:28 K1-500 Milica Starović (1/7 polufinale + najbolje vreme)

09:33 K1-500 Nikolina Moldovan (1/7 polufinale + najbolje vreme)

10:13 C1-500 Nikolina Milić (1/7 polufinale + najbolje vreme)

10:43 K2-1000 Marko Tomićević, Milenko Zorić (1/7 polufinale + najbolje vreme)

10:49 K2-1000 Ervin Holpert, Dejan Pajić (1/7 polufinale + najbolje vreme)

poslepodnevni program

17:00 K1-200 Nikolina Moldovan (1/7 polufinale + najbolje vreme)

17:08 K1-200 Milica Starović (1/7 polufinale + najbolje vreme)

17:16 C1-200 Nikolina Milić (1/6 polufinale)

17:40 K1-200 Marko Dragosavljević (1/6 polufinale)

17:56 K1-200 Marko Novaković (1/6 polufinale)

18:21 K2-500 Biljana Relić, Marija Dostanić

 

Subota, 27. maj

16:59 K4-500 Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Olivera Moldovan (1. u finale; 2/7 polufinale)

17:17 K4-500 Nebojša Grujić, Simo Boltić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov (1/6 polufinale + najbolja 3 vremena)

 

Nedelja, 28. maj

15:30 K1x2MIX Kristina Bedeč, Ervin Holpert (4 najbolja po vremenu u finale)