ČETVERAC OSMI

Naš četvorosed u sastavu Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Pajić i Vladimir Torubarov ostvario je vreme 3:10.241 i završio kao poslednji u A finalu.

Četvorica ovih kajakaša zabeležila su najveći uspeh u toj disciplini za srpski kajak u istoriji.

Nemački četvrtac osvojio je zlato rezultatom 3:02.143, srebro je pripalo posadi iz Slovačke (3:05.044), a bronza Češkoj (3:05.176).

Novaković peti u B finalu

Srpski kajakaš Marko Novaković zauzeo je danas peto mesto u B finalu u sprintu na 200 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Novaković je trku završio za 37,415 sekundi, što je bilo dovoljno za peto mesto u B finalu, a ukupno 13.

Najbolje vreme u B finalu imao je Litvanac Ignas Navakauskas – 37,075 sekundi.
Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Britanac Lijam Hit (35,197 sekundi), srebro je pripalo Francuzu Maksimu Bomou (35,362), dok su bronzu podelili Španac Saul Kravijoto i Nemac Ronald Raue, koji su kroz cilj prošli za 35,662 sekundi.

Ženski četverac šesti u B finalu

Ženski kajakaški četvorosed Srbije završio je danas B finale na šestom mestu, odnosno 14. ukupno u trci na 500 metara.

Dalma Ružičić Benedek, Nikolina i Olivera Moldovan i Milica Starović prešle su deonicu za jedan minut i 42,818 sekundi. Najbrže u ovoj grupi bile su Poljakinje sa 1:37,658.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarska, srebrnu Nemačka, a bronzanu Belorusija.