Jedan od najtalentovanijih mladih srpskih kajakaša Bojan Zdelar, osvojio je zlatnu medalju na međunarodnom takmičenju Olimpijske nade, koje se održava u Račicama u Češkoj.

U finalnoj trci discipline kajak jednosed na 500 metara za 2000. godište, Zdelar je kroz liniju cilja prošao prvi, u vremenu od 1:41.161. Srebro je pripalo Dancu Rasmusu Knudsenu (1:42.526), dok je od Bojana tri sekunde sporiji bio predstavnik Mađarske Tibor Benedek Koš (1:44.291).

Još jedan predstavnik Srbije, Stefan Vrdoljak,  ostvario je  zapažen rezultat, zauzevši u istoj disciplini šesto mesto, u vremenu od 1:45.551.

Nikola Perak, koji je veslao kajak jednosed na 500 metara za 2001. godište, osvojio je 7. mesto, u vremenu od 1:50.676.

Jedina kanuistkinja koja predstavlja boje Srbije Tijana Arsić, plasirala se u finale discipline kanu jednoklek na 500 metara (2001. godište), zauzevši sedmo mesto, u vremenu od 2:31.721.

Eva Barta je u finalnoj trci na 500 metara u kajaku jednosedu (2000. godište) osvojila sedmo mesto, u vremenu od 2:05.261.

Posada u sastavu Ognjen Mastalović – Luka Alavanja osvojila je deveto mesto u finalnoj trci kajaka dvoseda za 2000. godište, u vremenu od 1:40.121.

Deveto mesto u finalu discipline kajak dvosed, ali za 2001-2002. godište, osvojili su i Vojin Rudović i Aleksandar Perović (1:43.606).

 

Polufinala

Kajakašica Tijana Janić osvojila je peto mesto u svojoj polufinalnoj grupi kajaka jednoseda na 500 metara za 2000. godište.

Osvojenim četvrtim mestom u polufinalnoj trci kajaka jednoseda na 500 metara za 2002. godište, takmičenje u ovoj disciplini završila je Željana Petrović.

Kajakaš Dimitrije Novaković umalo se domogao finala, osvojivši treće mesto u svojoj polufinalnoj grupi kajaka jednoseda na 500 metara za 2001. godište.

Branko Lagundžić i Vuk Miletić, takmičenje u kategoriji kajak jednosed na 500 metara za 2002. godište završili su u polufinalu. Oni su osvojili četvrto, odnosno sedmo mesto.

Kajak dvosed na 500 metara u starosnoj kategoriji 2001-2002. godište, u kome su veslali Lazar Reljić i Miodrag Ikadinović zauzeo je sedmo mesto u polufinalnoj trci.

Jelena Bodor i Anja Damjanov osvojile su četvrto mesto u polufinalnoj trci (K2-500 za 2001-2002. godište). U istoj disciplini, Elena Stević i Željana Petrović zauzele su petu poziciju u polufinalu.

Osmim mestom u polufinalnoj trci, takmičenje u disciplini kanu jednoklek na 500 metara za 2001. godište završio je Dušan Milošević.

Takmičenje je u kvalifikacionoj fazi završio kanuista Ognjen Tomić (kanu jednoklek za 2000. godište), zauzevši osmo mesto. Šestim mestom u kvalifikacijama završio je takmičenje i njegov godinu dana mlađi kolega Petar Beronja.

Poslednjeg dana takmičenja, u nedelju 17. septembra, na programu su kvalifikacione, polufinalne i finalne trke na 200 metara.

Satnicu takmičenja i rezultate možete pronaći ovde.

Informacije u vezi sa live-streamom možete pronaći ovde.