Samo tri nedelje posle Svetskog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama, Račice u Češkoj ponovo će biti domaćin velikog međunarodnog takmičenja. Ovoga puta, na regatnom kanalu snage će odmeravati najmlađi izdanci kajakaškog sporta, i to u okviru takmičenja Olimpijske nade.

Smotra u kojoj će nastupiti takmičari mlađi od 18 godina održaće se od 15. do 17. septembra, a Srbiju će predstavljati 32 takmičara u 16 disciplina i četiri starosne kategorije (2000, 2001, 2002. i 2001-2002. godište).

Ekipu naše države predvodiće selektor Bora Sibinkić, a činiće je još i treneri Pavle Jovanov, Nenad Kosjer, Đurica Levnajić i Dragan Zorić.

 

Spisak takmičara po disciplinama:

C1-200 m (2000. godište) – Ognjen Tomić

C1-200 (2001) – Dušan Milošević

C1-200 (2002) – Petar Beronja

C1-500 (2000) – Ognjen Tomić

C1-500 (2001) – Dušan Milošević

C1-500 (2002) – Petar Beronja

C1-200 (2001) – Tijana Arsić

C1-500 (2001) – Tijana Arsić

K1-1000 (2001) – Nikola Perak; Andrej Ninković

K1-1000 (2002) – Branko Lagundžić; Vuk Miletić

K1-200 (2000) – Bojan Zdelar; Stefan Vrdoljak

K1-200 (2001) – Dimitrije Novaković; Nikola Krnač

K1-200 (2002) – Đorđe Antonijević; Branko Lagundžić

K1-500 (2000) – Bojan Zdelar; Stefan Vrdoljak

K1-500 (2001) – Nikola Perak; Dimitrije Novaković

K1-500 (2002) – Branko Lagundžić; Vuk Miletić

K1-1000 (2000) – Eva Barta; Rita Siveri

K1-1000 (2002) – Olivera Mihajlović

K1-200 (2001) – Jelena Bodor; Milica Popović

K1-200 (2002) – Anastazija Bajuk; Željana Petrović

K1-500 (2000) – Eva Barta; Tijana Janić

K1-500 (2002) – Olivera Mihajlović; Željana Petrović

K2-1000 (2000) – Luka Alavanja, Ognjen Nježić

K2-1000 (2001-2002) – Dimitrije Novaković, Vojin Rudović; Lazar Reljić, Miodrag Ikadinović

K2-200 (2000) – Bojan Zdelar, Stefan Vrdoljak; Ognjen Mastalović, Luka Alavanja

K2-200 (2001-2002) – Mihajlo Ristić, Đorđe Antonijević

K2-500 (2000) – Ognjen Mastalović, Luka Alavanja

K2-500 (2001-2002) – Lazar Reljić, Miodrag Ikadinović; Vojin Rudović, Aleksandar Perović

K2-1000 (2001-2002) – Jelena Bodor, Anja Damjanov

K2-200 (2000) – Tijana Janić, Eva Barta

K2-200 (2001-2002) – Dunja Sarić, Anja Damjanov; Anastazija Bajuk, Olivera Mihajlović

K2-500 (2001-2002) – Jelena Bodor, Anja Damjanov; Elena Stević, Željana Petrović

 

Satnicu takmičenja možete pronaći ovde.