Treći dan takmičenja na regatnoj stazi u Račicama bio je i najuspešniji za naše sportiste, pa su tako čak tri posade reprezentacije Srbije osvojile medalje.

Posle jučerašnje zlatne medalje u disciplini kajak jednosed na 500 metara za 2000. godište, kajakaš Bojan Zdelar isto odličje je osvojio i na distanci od 200 metara, u vremenu od 36.416. U istoj trci, Stefan Vrdoljak osvojio je sedmo mesto, sa vremenom 37.886. Srebrnu medalju osvojio je predstavnik Slovačke Matuš Jedinak (36.706), dok je treće mesto pripalo Bartošu Grabovskom iz Poljske (37.266).

Bojan je tako izjednačio prošlogodišnji uspeh sa ovog takmičenja, kada je bio prvi u istim disciplinama, uz osvojenu bronzanu medalju na kilometarskoj distanci.

Zdelaru ovo nije bila jedina medalja za danas, pa je tako u tandemu sa Stefanom Vrdoljkom osvojio srebrno odličje u kajaku dvosedu na distanci od 200 metara. Naši takmičari su do linije cilja stigli u vremenu od 35.316. Tačno tri desetinke pre njih stazu su izveslali takmičari Nemačke (35.016), dok je posada Letonije zauzela treće mesto (35.556).

Sjajna je bila i mlada kajakašica Željana Petrović, koja je u disciplini kajak jednosed na 200 metara za 2002. godište osvojila treće mesto (45.771). Zlato je pripalo Mađarici Ester Rendesi (44.341), dok je drugo mesto na pobedničkom postolju pripalo Nemici Vibke Glam (45.306).

 

Finala

K2-200 (2001-2002. godište) – peto mesto – Anastazija Bajuk, Olivera Mihajlović (43.606)

K1-200 (2000. godište) – sedmo mesto – Stefan Vrdoljak (37.886)

K1-200 (2002. godište) – deveto mesto – Đorđe Antonijević (41.766)

K2-200 (2001-2002. godište) – deveto mesto – Mihajlo Ristić, Đorđe Antonijević (38.871)

 

Polufinala

K1-200 (2001.) – treće mesto – Dimitrije Novaković

K1-200 (2001.) – peto mesto – Nikola Krnač

K1-200 (2002.) – šesto mesto – Branko Lagundžić

K1-200 (2001.) – peto mesto – Jelena Bodor

K1-200 (2001.) – šesto mesto – Milica Popović

K1-200 (2002.) – četvrto mesto – Anastazija Bajuk

C1-200 (2000.) – šesto mesto – Ognjen Tomić

C1-200 (2001.) – deveto mesto – Dušan Milošević

C1-200 (2002.) – deveto mesto – Petar Beronja

C1-200 (2001.) – peto mesto – Tijana Arsić

K2-200 (2000.) – četvrto mesto – Ognjen Mastalović, Luka Alavanja

K2-200 (2001-2002.) – osmo mesto – Dunja Sarić, Anja Damjanović

K2-200 (2000.) – diskvalifikacija – Tijana Janić, Eva Barta

 

Sve rezultate možete pronaći ovde.