Prepodnevni program 3. dana Svetskog kupa u Poznanju obeležio je jak vetar i talasi na stazi. Naši reprezentativci zauzeli su tri četvrta mesta, a medalje su im izmakle za malo.

200m

U jednosedu na 200 metara, boje Srbije u finalu su branila dvojica takmičara. Strahinja Stefanović u finalu je zauzeo 4. mesto pošto je sprintersku deonicu izveslao za 34 sekunde i 902 hiljadita dela, a od osvajanja medalje nedostajalo mu je samo 17 stotinki. Marko Dragosavljević finale završio na 6. mestu u vremenu 34.994 sekunde. Iako je Svetski kup u Poznanju prvo međunarodno takmičenje sezone, o jačini konkurencije najbolje govori činjenica da je među prvom šestoricom u finalu razlika manja od 7 desetinki.

Zlato je pripalo Britancu Lijamu Hitu (34.314), srebro Maksimu Bomonu iz Francuske (34.398), a bronza Litvancu Arturasu Seji (34.730).

U konkurenciji dama, naše predstavnice takmičile su se u C i B finalu i obe su zauzele 3. mesto u svojim trkama. Marija Dostanić C finale izveslala je u vremenu 42.685, dok je Milica Starović B finale izveslala za 41 sekund i 420 hiljaditih.

500m

U muškom jednosedu na 500 metara, Ervin Holpert zauzeo je 4. mesto u finalu u trci koju je obeležio jak vetar. Ervin je kroz cilj prošao za 1 minut i 40 sekundi i 454 hiljadita dela, a medalja mu je izmakla u poslednjim metrima staze pune talasa za 0.32 sekunde, koliko je bio brži Krisjan Kuce iz Južne Afrike. Zlato je pripalo Portugalcu Fernandu Pimenti (01:38.574), dok je srebro osvojio Nemac Tom Libšer (01:39.206).

Posada dvoseda na 500 metara, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov zauzela je 4. mesto u finalu. Stefan i Vladimir kroz cilj su prošli za 1 minut i i 30.050 sekundi, a medalja im je izmakla za 8 desetinki. Zlato je pripalo Francuzima Gijomu Buržeu i Gijomu Le Flo Dekoršemonu (01:28.026), srebro Australijancima Rajliju Ficsimonsu i Džordanu Vudu (01:28.95), dok su bronzu osvojili Emanuel Silva i Mesijas Baptista iz Portugala (01:29.170).

Druga srpska posada u konkurenciji K2-500, Simo Boltić i Nikola Rasulić, u B finalu zauzela je 7. mesto (01:36.965).

1000m

Naša jedina predstavnica u jednosedu na 1000 metara, Kristina Bedeč zauzela je 5. mesto u finalu. Kristina je po jakom vetru finalnu trku izveslala za 4 minuta i 1.898 sekund. Zlato i srebro osvojile su takmičarke Australije Alisa Bul (03:52.282) i Alis Barnet (03:52.81), dok je bronza pripala Kineskinji Nan Vang (03:57.386).

U muškoj konkurenciji, Marko Tomićević je u B finalu zauzeo 9. mesto (03:41.233).

RASPORED TRKA SRPSKIH REPREZENTATIVACA U POSLEPODNEVNOM PROGRAMU

15:30 K1-500 polufinale Milica Starović (1-3 A finale)
15:48 K2-1000 polufinale Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić (1-3 A finale)
15:55 K2-1000 polufinale Simo Boltić, Nikola Rasulić (1-3 A finale)
16:54 K4-500 polufinale Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč, Marija Dostanić
17:06 K4-500 polufinale Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević