Srpski reprezentativci u prepodnevnom programu 2. dana Svetskog kupa u Duisburgu takmičili su se u tri A i četiri C finala.

A finala

Strahinja Stefanović Svetski kup u Duisburgu završio je zauzimanjem sedmog mesta u finalu jednoseda na 200 metara. Stefanović je finalnu trku izveslao za 35.667 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je olimpijski šampion iz Rija, Britanac Lijam Hit (34.647), srebro je pripalo Francuzu Maksimu Bomonu (35.111), dok se bronzom okitio Litvanac Arturas Seja (35.251).

U konkurenciji dama, Biljana Relić, zauzela je deveto mesto u finalu u kojem su sve takmičarke kroz cilj prošle unutar jedne sekunde. Biljana je trku izveslala za 41.295 sekundi.

Zlato je pripalo Dankinji Emi Ostrand Jorgensen (40.235), srebro je osvojila Teresa Portela iz Španije (40.519), dok se bronzom okitila Linea Stensils iz Švedske (40.939).

U finalu jednoseda na 1000 metara u ženskoj konkurenciji, Kristina Bedeč zauzela je peto mesto, pošto je trku izveslala za 4 minuta i 4.409 sekundi.

Trijumfovala je Alisa Bul iz Australije (03:58.118), ispred Nemice Sare Brisler (03:59.964) i Kineskinje Ju Žou (04:01.178).

C finala

Marko Novaković od Svetskog kupa 2 u Duisbugu oprostio se u C finalu jednoseda na 200 metara. Novaković je takmičenje završio osvajanjem prvog mesta u C finalu pošto je stazu izveslao za 35.611 sekundi.

C finale u K1-200 obeležio je odlazak u sportsku penziju olimpijskog vicešampiona iz Rija u K2-200, Britanca Džonatana Skofilda. Osvajač tri zlatne medalje na evropskim prvenstvima, isto toliko srebrnih medalja na šampionatima sveta, uz dve bronze, kao i bronzane medalje na Olimpijskim igrama 2012. u Londonu, zauzeo je 4. mesto (35.831).

s leva na desno: Džonatan Skofild (GBR), Ronald Rauhe (GER). Foto: Nebojša Radović / KSS

U ženkoj konkurenciji K1-200, Nikolina Moldovan zauzela je u C finalu treće mesto, pošto je stazu izveslala za 42.007 sekundi.

Ervin Holpert takmičenje u Duisburgu završio je na 3. poziciji u C finalu jednoseda na 1000 metara (03:35.791).

Nikola Rasulić je učešće na Svetskom kupu 2 završio zauzimanjem 3. mesta u C finalu jednoseda na 500 metara (01:41.164).

U poslepodnevnom programu 2. dana Svetskog kupa u Duisburgu veslaju se kvalifikacije u dvosedima na 1000 metara, i četverosedima na 500 metara.

Raspored trka srpskih takmičara u poslepodnevnom programu:

15:37 K4-1000 polufinale Marko Tomićević, Milenko Zorić
15:44 K2-1000 polufinale Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić

17:36 K4-500 kvalifikacijeNikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Marija Dostanić
17:48 K4-500 kvalifikacije Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević