U prepodnevnom programu trećeg dana Šampionata Evrope srpski takmičari veslali su četiri finala.

Milica Starović zauzela je 4. mesto u finalu jednoseda na 500 metara u vremenu 1 minut 50.664 sekunde.

Tri reprezentacije među kojima i reprezentacija Srbije žalile su se na problem sa startom u ženskom jednosedu na 500 metara. Prema reakcijama takmičarki na startu se nije čula komanda za start i startni blok se samo otvorio, dok je ostatak takmičarki smatrao da je pogrešan start. U žalbi reprezentacija Srbije, Švedske i Velike Britanije navedeno je da su prekršene tačke 22.7 i 22.9 pravilnika o takmičenju na Šampionatima Evrope. Reprezentacija Britanije žalila se čak dva puta, ali je Evropska kajakaška federacija odlučila da ne uvaži žalbe posle konsultacija sa sudijom na startu.

Zlato je pripalo Mađarici Danuti Kozak (01:48.600), srebro je pripalo Franciški Veber (01:49.324), a bronza Dankinji Emi Jorgensen (01:49.576).

Strahinja Mladežić zauzeo je 8. mesto u finalu jednokleka na 500 metara u vremenu 01 minut 55.524 sekunde. Titulu prvaka Evrope osvojio je Čeh Martin Fuksa (01:48.520), ispred Mihaila Pavlova iz Rusije (01:50.548) i Olega Tarnovšija iz Moldavije (01:50.832).

Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Pajić i Vladimir Torubarov zauzeli su 9. mesto u finalu četveroseda na 1000 metara u vremenu 3 minuta 02.044 sekunde. Zlato je osvojila posada Slovačke Misak, Tar, Vlcek Linka (02:51.640), srebro čamac Rusije Ljapunov, Anoškin, Pogreban, Žestkov (02:52.156), a bronzu Poljska posada Bržežinski, Rosolski, Stabno, Kučinski (02:53.440).

Srpski ženski dvosed na 500 metara Nikolina i Olivera Moldovan zauzele su 5. mesto u finalu u vremenu 1 minut 44.632 sekunde. Zlato su osvojile Gabrijela Sabo i Danuta Kožak iz Mađarske (01:41.316), srebro je pripalo Nemicama Sabrini Hering i Štefi Krigenštajn (1:42.556), dok su bronzanu medalju osvojile Beloruskinje Nadžeja Lijapeška i Marina Litvinčuk (1:43.564)

Simo Boltić zauzeo je 2. mesto u B finalu jednoseda na 500 metara.