Reka Kupa kod Osilnice na granici Slovenije i Hrvatske bila je poprište 2. takmičenja Evropskog kupa u divljim vodama. Boje Srbije predstavljala su trojica takmičara, sva trojica iz kajak kluba „Drina“ iz Bajine Bašte.

Naš predstavnik u seniorskoj konkurenciji u spustu, Marko Marjanović u kajaku jednosedu zauzeo je 6. mesto, pošto je stazu izvezao za 47.45 sekundi, vremenom koje je izvezao u drugoj vožnji.

Trijumfovao je svetski šampion u toj disciplini, slovenački takmičar, Nejc Znidarčič (43.00) ispred Tima Novaka (44.25) i Anžea Urankara (44.38).

Marko Jović

Veslane su takođe i trke u juniorskoj konkurenciji.
Marko Jović u kajaku jednosedu zauzeo je 4. mesto, a medalja mu je izmakla za 16 stotinki, s obzirom da je stazu izvezao za 48.11 sekundi. Matija Veizović trku je završio na 7. mestu u vremenu 49.30.

Trijumfovao je Vid Oštrbenk (45.44), ispred Urbana Novaka (47.25) i Dušana Mačkića (47.94).